1. Az egészség megőrzésére: kezdeti időszak (első tizenöt nap), vegyünk be egy kapszulát reggel és lefekvés előtt. A tizenötödik napot követően napi egy kapszula elég (alkalmanként egy kapszula).
2. A reumás, légcsőhuruttal vagy fájdalommal küszködő páciens naponta kétszer, reggeli és vacsora előtt szedje, amíg a tünetek meg nem szűnnek. Ezt követően elég a napi egy kapszula. Fájdalom esetén bármikor szedhető (alkalmanként egy kapszula).
3. A komoly betegségben, hepatitiszben, rákban, cukorbajban, szél- hűdésben szenvedő páciensek naponta több mint három alkalommal szedjék, alkalmanként 1-2 kapszulát. Ha szükséges, az 1-2 kapszula napi 4-5 alkalommal is szedhető.
4. Mivel sok embernek érzékeny a gyomra, az első kapszulákat jobb étkezés után elfogyasztani. A többit étkezések előtt 30 perccel vegyük be.
1. A ganoderma természetes táplálék, mely más gyógyszerekkel együtt is fogyasztható.
2. A reggeli dózis után egy lassú kocogás vagy erős séta javasolt a szervezet bemelegítésére. Lélegezzünk mélyeket, hogy friss levegőhöz jussunk és több oxigént juttassunk a szervezetünkbe, javítva ezzel a keringést és az anyagcserét.
3. Ürítsen székletet naponta egy alkalommal!
4. Kerüljük az állati zsiradékban gazdag, a szárított, sós és konzerv élelmiszereket, ne fogyasszunk fűszeres ételeket!
4. Mélyebben és jobban alszik. Az alvással töltött órák száma csökken, de frissebben fog ébredni.
5. Eredményesebb székletürítés.
6. „Az ellenhatások": (kínai gyógyászati kifejezés: a tünetek romlanak, mielőtt javulni kezdenek, mert először a betegség kiváltó oka szűnik meg.) A ganoderma szedésének megkezdésétől számított harmadik napot követően egyes esetekben enyhe ellenhatások tapasztalhatók. Ez nem mellékhatás. Kérjük, folytassa a szedését! Ez csak a hatékonyságát igazolja, és az ellenhatások egyenként eltérőek lehetnek.
Nem mindenki tapasztal ellenhatást, mivel ez a szervezetben semlegesítésre kerülő méreganyagok mennyiségétől függ.
Általánosan elmondható, hogy akinek túlérzékeny a szervezete, vagy nagy mennyiségben szed vegyi anyagokból készült gyógyszereket, könnyen tapasztalhat ilyen tüneteket. Esetenként előfordulhat csalánkiütés az arcon vagy más bőrfelületen, akár a szájban is. Szintén tapasztalható ödéma, hasmenés, gyomorfájdalom, láz, fülzúgás, vérnyomás-ingadozás és fokozódó váladéktermelés. Ezek nem mellékhatások. Aggodalomra semmi ok! Folytassuk a szedését, a tünetek enyhülni fognak és hamarosan megszűnnek.
A gyógynövényalapú orvosságok vagy táplálkozási terápiák alkalmazásából eredő egyes jelenségeket a szerek mellékhatásának tartják. Valóban azonban, amikor ezek a tünetek jelentkeznek, a beteg fokozatosan meg fog gyógyulni. Valaki így fogalmazta meg: „Ellenhatású reakció nélkül nincs gyógyulás".